23:09:05
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Olvastátok? (16.)
... Elejére 2. lap 
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 29. 03:51 | Sorszám: 1219
Nekem az tűnt fel a bírónővel kapcsolatban, hogy bagatellizálni próbálta a lehörpintett ital mennyiségét. Valami olyasmit mondott, hogy csak maximum 1 deciliter. Ott nagyon kilógott a lóláb.
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 28. 19:23 | Sorszám: 1218
Nem ismerem a hiteles peres részleteket, csak ami a sajtóból jött le, azt figyeltem a kezdetektől. A bírót egy lelkiismeretes, gyakorlott valakinek ismerem. Nekem az volt a benyomásom, hogy nagyon jól indította az ügyet, de a végén mégis megtört a lendület. Úgy tűnik, a szakértők egymásnak súlyosan ellentmondó megállapításai zavarták össze az ügyet. (A szakértők befolyásolhatatlanságáért nem tenném tűzbe a kezem.)

Remélem, majd a másodfok rendet rak.
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 28. 19:03 | Sorszám: 1217
hát igen, ez nehezen érthető
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 28. 16:45 | Sorszám: 1216
Ja: ült már ez az Ági kocsiban?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 28. 16:44 | Sorszám: 1215
Debiz bántom. Miféle hülyeség az, hogy nem lehetett bizonyítani a közlekedési veszéjjeztetést?! A gyorshajtás bizonyítva, az ittasság bizonyítva. Mi lehet ennél veszélyeztetőbb?!
De legyen: én még elfogadtam volna azt is, hogy a baleset után az üveget keresgélte. Valóban? no akkor segítségnyújtás elmulasztása! Lehet, hogy megmenthetett volna egy-két áldozatot ha nem az üveggel barátkozik ehelyett.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 28. 16:41 | Sorszám: 1214
Na de azért az mégiscsak furcsa, hogy még a börtönfokozatról is fogházra van mérsékelve a letöltendő ...
(Valamiféle övsömör betegségre hivatkozva...)
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 28. 16:31 | Sorszám: 1213
Ne bántsd az Ágit, kisgyerekkora óta közlekedési ügyeket tárgyal, van gyakorlata benne, ő is tudta, hogy sáros ez a luvnya, de ami nincs az eljárásban bizonyítékokkal alátámasztva (adatok, nyomok, tanúk stb.) arra ő sem tud ítéletet alapítani.
(ráadásul ami van, arra meg az a büntetőjogi alapelv érvényes, hogy kétség esetén a vádlott javára kell mérlegelni)

Egyébként tényleg 10 évet érdemelt volna az a kurva.

Majd a másodfok talán talál valamit.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 28. 16:27 | Sorszám: 1212
Matolcsy lemondásra szólította fel Olli Rehnt

Az MNB elnöke felminősítési tárgyalásokra szólította fel a hitelminősítőket a Napi.hu makrokonferenciáján.

A jegybank elnöke az elhibázott gazdaságpolitika miatt lemondásra szólította fel Olli Rehn gazdasági és pénzügyi uniós biztost, a nagy hitelminősítőket pedig arra szólította fel, hogy kezdjenek tárgyalásokat Magyarország felminősítéséről. Hozzátette: új, a jegybankihoz hasonló inflációkövető fiskális politikára van szükség az EU-ban. Az EU vezetőinek 5 pontból álló csomagot javasol Matolcsy:

egy keynesi fordulat keretében célozzanak meg egy 25 százalékos beruházási rátát,
2-4 százalékos inflációt kitűző inflációs fiskális célkövető rendszerre térjenek át,
meg kell kettőzni a nemzeti költségvetéseket, a folyó költségvetési hiányoknak 3 százalék alatt kell tartani, de
egy másik, fejlesztési költségvetésbe, amibe az élénkítő beruházásokat kell tenni,
ezeket a fejlesztési költségvetéseket pedig az ECB által megvásárolt, az államok által kibocsátott "future investment bond"-okból lehet finanszírozni
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 28. 15:22 | Sorszám: 1211
De a bírónő is feldobhatná a pacskert egész nyugodtan, miután feldugta magának azt az idióta ítéletet meg indokolást.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 28. 15:21 | Sorszám: 1210
Dögöljön meg a luxuslakásában, fulladjon meg az ünnepi piától.
Mert ellenkező esetben, gondolom, részegen megint beül a kocsijába.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 28. 15:03 | Sorszám: 1209
Rezesova éjszakáig ünnepelte az enyhe ítéletet a luxuslakásban

http://www.youtube.com/watch?v=fqFa4e13pgs
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 27. 12:31 | Sorszám: 1208
Nem olvastam, hanem kedvenc rádiómban hallgattam még kora reggel:
Németország a koalíciós egyezség egyik pontjaként bevezeti az autópályadíjat. (Eddig rendben is volna a hír, szóra sem érdemes, ám jön a folytatás Természetesen autópályadíjat csak a külföldiek számára kívánják bevezetni, mert a német lakosság terheit nem akarják növelni. Keresik az Uniós lehetőségét az ilyesfajta bevezetésre...

Kérdem én, fölháborodva: ha ezzel a magyar kabinet próbálkozna, holnap máris eljárás indulna ellenünk. A kis kirekesztő, rasszista, idegengyűlölő és különben is mit pattogó kis ország lennénk sokadjára...

Kíváncsian várom a fejleményeket...
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 23. 01:26 | Sorszám: 1207
Na, itt is egy szipirtyó:
http://www.atv.hu/belfold/20131122-az-enyhito-korulmenyek-voltak-tulsulyban-e ...
Azért kapott ilyen enyhe büntetést, mert ahogy meglátja a börtönt, rögtön kiütést kap tőle....
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 23. 00:50 | Sorszám: 1206
http://www.hetek.hu/belfold/201310/egy_minden_gyanu_felett_allo_ember
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 22. 19:35 | Sorszám: 1205

Sosem volt még ekkora beruházás Békéscsabán
2013. november 22., péntek 18:10 , forrás: MTI, szerző: BL

Megújul a békéscsabai vasútállomás és környéke 35 milliárd forintból, a beruházást az Új Széchenyi Terv keretében uniós támogatásból finanszírozzák. A kivitelezési munkálatok a napokban kezdődtek el és 2015 decemberében fejeződnek be – jelentette be pénteken Békéscsabán, a vasútállomás épületében tartott sajtótájékoztatón a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő (NIF) társaság kommunikációs vezetője.

http://mno.hu/gazdasag/sosem-volt-meg-ekkora-beruhazas-bekescsaban-1196872
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 20. 17:36 | Sorszám: 1204
http://www.atv.hu/belfold/20131120-median-gyengult-a-fidesz-stagnal-az-ellenzek
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 19. 08:16 | Sorszám: 1203
Számomra is rejtély az ürge, de mindenki előtt nyitva van a megtisztulás kapuja. Még ha nem is sikerül...
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 19. 08:15 | Sorszám: 1202
Megjelent a Sandától is egy aktuális felmérés. Egy szavukat sem szabad elhinni (másik topicban is megjegyeztem). Altatásra játszanak, pontosan az ellenkezőjét csinálják annak, amit az MSZP-SZDSZ kormányzás idején. Akkor túlértékelték magukat, most viszont alul.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 18. 21:56 | Sorszám: 1201
Tárki: Minden korcsoportban a Fidesz-KDNP a legnépszerűbb
http://inforadio.hu/hir/belfold/hir-597920
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 18. 20:29 | Sorszám: 1200
http://hetivalasz.hu/uzlet/az-arfolyamgat-kiszelesiteserol-es-a-kilakoltatasi ...

Ez a Patai Mihály, bár állítólag Biszku vője, nekem nem tűnik negatív játékosnak.
Persze lehet, hogy baromira tévedek, mert nem tudok a ficeréről szinte semmit. Azt viszont megjegyeztem, hogy egyszer pozitíven nyilatkozott Matolcsyról abban az időben, amikor sikk volt beletörölni a sáros cipőt.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 06. 12:20 | Sorszám: 1199
Tormay Cecil-ről--igaz nem teret, de--UTCÁT NEVEZTEK EL ÉPPEN A MÚLT HÉTEN(!) Budapesten.
Nem igazán érdekelnek az ú.n. "zsidó tiltakozások"--ezzel kapcsolatban legalábbis nem-- már ha egyáltalában voltak.
Szóval: VAN MÁR TORMAY CECIL UTCA, s garantálom: lesz tér is!
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 06. 09:29 | Sorszám: 1198
Attól függ, hogyan gondolták. Román megszállás lett volna vagy angolszász? Nem mindegy!
Most pillanatnyilag a legjobb, ami történhetne velünk, ahogyan azt már kifejtettem sokszor, ha norvég gyarmattá válnánk. Nekünk van egy koronánk, Norvégiának van egy fiatal, tettrekész trónörököse - nosza!
alexander
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 06. 01:35 | Sorszám: 1197
Tormay Cecilről nem lehet hazánkban teret elnevezni, a zsidó tiltakozások miatt -
nem túlzás ez?
No, és a 60 ezer aláíró, aki hazánk teljes megszállását kérelmezte Trianon előtt, mikor ismerhetjük meg, hogy kik voltak ők?
Miért tabu ez is, mint annyi más?
huszárló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 05. 07:58 | Sorszám: 1196
Meg kell nekik mondani, hogy a jó és a rossz harcában nálunk nem a cigányoké a jó szerepe...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 04. 14:28 | Sorszám: 1195
Véleményemet részletesen megírtam a "dologról" a "kék" Gondolá-n.
keresztkem
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...